Dobry multitool do 500 zł to coś, po co będziesz sięgać raz po raz. Jednak wybór jest ogromny, który z nich zatem będzie tym najlepszym z najlepszych?
Fot. Pixabay.com

Dobry multitool do 500 zł to coś, po co będziesz sięgać raz po raz. Trzymaj go w kieszeni podczas pracy przy samochodzie, a zaoszczędzisz niezliczonych podróży do skrzynki narzędziowej po śrubokręty lub szczypce. A przechowywanie go w schowku na rękawiczki może oznaczać, że masz pod ręką odpowiednie narzędzie do naprawy samochodu, oszczędzając Ci długiego oczekiwania na samochód ratunkowy. Są one jednak przydatne nie tylko w samochodzie, ponieważ mogą wykonywać wiele prac w domu, a także są idealne na biwaki i wycieczki rowerowe. Ale wybór jednego może być trudny, ponieważ te, które kosztują mniej niż stówkę, wyglądają dość podobnie do narzędzi kosztujących prawie tysiąc. Czego powinieneś szukać i jak radzą sobie z pracą najlepsze multitoole?

Szukając idealnego multitoola do 500 zł warto spojrzeć na narzędzia Leathermana.
Fot. Unsplash.com

Leathermana Signal – niezawodny multitool do 500zł

Leatherman Signal to najbardziej „outdoorowe” narzędzie wielofunkcyjne, jakie znamy. Ma wiele cech charakterystycznych dla niego i wyjątkowo nadaje się do przygód na świeżym powietrzu. Niekoniecznie oznacza to, że jest to najlepszy wybór dla Twoich zajęć na świeżym powietrzu. Może być, ale może nie. Na przykład wiele prac naprawczych na zewnątrz przynosi wiele korzyści dzięki nożycom. Sygnał nie ma żadnych. Pilnik może również pomóc w konserwacji sprzętu na zewnątrz. Signal również nie ma żadnego. To, co ma, to zestaw wyspecjalizowanych, sprytnych i unikalnych narzędzi do scenariuszy „przetrwania” na świeżym powietrzu. W tej niszy Signal jest sam i ma wielką wartość.

Havalon Evolve

Havalon Evolve to jedyne narzędzie wielofunkcyjne, jakie kiedykolwiek testowaliśmy, które zawiera łatwo wymienialną przez użytkownika głownię noża. Korzenie produkcji skalpela Havalon ukazują integralność, delikatną krawędź i wymienność ostrza Evolve. Jeśli potrzebujesz absolutnej precyzji krawędzi i chcesz, aby była „trwała”, taki system ostrzy jest najlepszym, co możesz zrobić. Każda inna opcja będzie obejmować minuty lub godziny konserwacji i odświeżania, które możesz wykonać za pomocą Evolve w kilka sekund. Wędkarze i myśliwi prawdopodobnie docenią to narzędzie najbardziej. Zwłaszcza, że jest dostarczane z 6 zapasowymi ostrzami.

SOG Baton Q4 – nietypowy multitool do 500 zł

W naszej recenzji nie ma nic podobnego do SOG Baton Q4. Większość narzędzi wielofunkcyjnych „zaczyna” jako składane szczypce i dodaje więcej funkcji do uchwytów. Q4 zaczyna się jako wkrętak z grzechotką i dodaje więcej narzędzi wewnątrz uchwytu. Jest to sprytne i skutkuje produktem, dla którego wielu znajdzie mnóstwo zastosowań. Wykonanie jest trochę niezgrabne, ale można to przeoczyć, jeśli jesteś typem, który często potrzebuje modułowego śrubokręta z grzechotką. Wybierz tę opcję, jeśli szukasz śrubokrętu, który potrafi trochę więcej. Wybierz inne narzędzia wielofunkcyjne, jeśli potrzebujesz szczypiec, które potrafią trochę więcej.

Gerber Crucial

Jest to niedrogie narzędzie do codziennego noszenia i użytkowania w terenie. Kilka funkcji jest przydatnych, a opcje przenoszenia i waga są zachwycające. Tak długo, jak Twoja garderoba do pracy i zabawy pozwala na dyskretny klips do kieszeni na spodniach, Crucial zawsze będzie pod ręką. Jeśli szukasz czegoś bardziej przydatnego niż zwykły scyzoryk do napraw w terenie, Crucial to dobry wybór. Jest wystarczająco lekki, by towarzyszyć mu w przygodach napędzanych przez ludzi i nie jest bezużyteczny przy trudniejszych naprawach.

Leatherman Squirt PS4 – najmniejszy multitool do 500 zł

W naszych testach Leatherman Squirt PS4 znajduje się na szczycie ważnej podkategorii. Jest najmniejszy w naszym teście, ale ma ostrze, które może konkurować z niektórymi pełnowymiarowymi składakami. Jest najlżejszy, ale tnie drut i ściska jak najlepszy z nich. To narzędzie wielofunkcyjne jest doskonałym dodatkiem do każdego breloczka. Nie zajmiesz się dużymi zadaniami, ale Squirt znajdzie zastosowanie każdego dnia.

Multitool z karabińczykiem łatwo przypiąć do paska lub plecaka, dzięki czemu możemy mieć go ciągle przy sobie.
Fot. Pixabay.com

Irwin 5WR Vise-Grip

Najprościej mówiąc, narzędzie wielofunkcyjne może być jednym narzędziem z innymi dołączonymi do niego. To właśnie dzieje się w przypadku multitoola Irwin 5WR Vise-Grip. Wzięli swoje czcigodne „Vise Grips” i dodali ostrze noża i wkrętak do bitów 1/4″. Wkrętak do bitów jest dość standardowy w porównaniu z innymi narzędziami wielofunkcyjnymi. Ostrze noża jest jednak przymocowane w taki sposób, aby być prawie całkowicie bezużyteczne. Nasz zespół dokonał drobnych modyfikacji i dostosowań i był w stanie sprawić, że nasza wersja testowa będzie o wiele bardziej użyteczna.

Sprawdź też najlepsze multitoole do 1000 zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here