Jeśli nie zastanawiasz się dlaczego warto kupować w secondhandach gdy robisz zakupy, nadszedł ten czas, w którym powinnaś to rozważyć. Jest tak wiele powodów, aby kupować z drugiej ręki, a niektóre z nich przyniosą korzyści zarówno tobie, jak i całej planecie!
Fot. Unsplash.com

Jeśli nie zastanawiasz się dlaczego warto kupować w secondhandach gdy robisz zakupy, nadszedł ten czas, w którym powinnaś to rozważyć. Jest tak wiele powodów, aby kupować z drugiej ręki, a niektóre z nich przyniosą korzyści zarówno tobie, jak i całej planecie!

Second handy to nie tylko ciuchy, można znaleźć także sklepu z używanymi meblami czy akcesoriami!
Fot. Unsplash.com

Kupowanie z drugiej ręki jest bardziej zrównoważone

Zakupy z drugiej ręki zawsze będą bardziej przyjazną dla środowiska opcją. Nawet jeśli kupujesz tylko w zrównoważonych sklepach, kupowanie mniej przyjaznej dla środowiska opcji używanej będzie nadal lepsze dla środowiska. Dzieje się tak, ponieważ kupując używany przedmiot, oszczędzasz na wszystkich zasobach potrzebnych do jego wytworzenia. Na przykład do wyprodukowania jednej nowej bawełnianej koszulki potrzeba 2700 litrów wody. T-shirt ze sklepu charytatywnego jest wolny od tego kosztu. Szczególnie ważne jest ponowne wykorzystanie plastiku. To będzie trwało wieki, więc ważne jest, abyśmy go jak najlepiej wykorzystali. Jeśli kupujesz odzież używaną z tworzywa sztucznego, wypierz ją w specjalnej torbie do prania, aby zapobiec przedostawaniu się mikrodrobin plastiku do naszych dróg wodnych i morza.

Dlaczego warto kupować w secondhandach: wspieraj gospodarkę zamkniętą

Jeśli chcemy stworzyć zrównoważone społeczeństwo, które nie dba o przyszłe pokolenia, potrzebujemy gospodarki o obiegu zamkniętym. To jest idea, że ​​gospodarka powinna mieć kształt pączka. Obecnie jest to głównie linia prosta: rzeczy są produkowane ze skończonych surowców, używane kilka razy, a następnie wyrzucane. Te kończą na wysypisku lub, co gorsza, zanieczyszczają nasze środowisko naturalne. Gospodarka o obiegu zamkniętym oznacza, że ​​wszystko jest ponownie wykorzystywane, naprawiane i poddawane recyklingowi. Zaczynamy iść w tym kierunku, ponieważ sklepy takie jak H&M i Ikea przetwarzają swoje produkty. Ale przed nami długa droga.

Posiadanie przedmiotów używanych i vintage może być formą wyrażania siebie

Przedmioty vintage i antyki mogą być dziwaczne, niepowtarzalne i piękne. Są szanse, że jeśli znajdziesz coś, co kochasz, będzie to jedyne w swoim rodzaju. Koniec z pojawianiem się na imprezach w tej samej sukience z sieciówki (dobierz tylko odpowiednie buty do sukienki!) Dlaczego nie wypełnić swojego domu pięknymi antycznymi meblami i dekoracjami, które dopełnią twojego wyczucia stylu? Stylizacje vintage i retro są obecnie modne, ale nadal będziesz wyróżniać się z tłumu, ponieważ nie ma dwóch takich samych przedmiotów.

Dlaczego warto kupować w secondhandach: oszczędność

Używane przedmioty zwykle kosztują ułamek ceny nowego. W ten sposób zaoszczędzisz dużo pieniędzy, które możesz przeznaczyć na ważniejsze rzeczy. Kupując elektronikę, zawsze bierz pod uwagę przedmioty używane lub odnowione. Upewnij się, że kupujesz używane artykuły elektroniczne z gwarancją. Odnowione elementy, takie jak telefony, zostały sprawdzone i naprawione. Oznacza to, że są jak nowe, ale bez tak dużego wpływu na środowisko. Sprzedawanie własnych przedmiotów, gdy nie są już potrzebne, zamiast wyrzucania ich, również przyniesie ci pieniądze.

Dlaczego warto kupować w secondhandach: towary używane są lepszej jakości

Starsze przedmioty często pochodzą z minionej epoki, w której jakość była ceniona ponad ilość. Dotyczy to zwłaszcza ubrań i mebli. Ubrania vintage zostały stworzone z myślą o trwałości. Właśnie dlatego kwitną sklepy i targowiska z odzieżą vintage. Wszystkie te ubrania z lat 70., 80. i 90. nadal istnieją i są w świetnym stanie. Jeśli kupisz coś z drugiej ręki, ale zdecydujesz, że już tego nie chcesz, możesz to sprzedać lub przekazać darowiznę i kontynuować cykl.

Kupowanie przedmiotów używanych jest przyjemne

Odkrywanie sklepów charytatywnych, polowanie w sklepach internetowych i przeszukiwanie pchlich targów to świetna zabawa! To najlepsze uczucie, gdy znajdziesz nieoszlifowany diament za absolutną okazję. Nigdy nie wiesz, jaki skarb możesz znaleźć!

Kupując z drugiej ręki, coś oddajesz

Możesz wspierać organizację charytatywną lub zwracać pieniądze małym firmom. Nawet jeśli po prostu kupujesz od ludzi, którzy mają zwykły mały sklepić w serwisie Allegro, zamiast dawać je korporacyjnemu gigantowi, przyczyniasz się do czegoś lepszego. Wybierając zakupy z drugiej ręki, głosujesz na lepsze społeczeństwo. To naprawdę zakupy bez poczucia winy.

Polowanie w secondhandach to świetna rozrywka!
Fot. Unsplash.com

Dlaczego warto kupować w secondhandach: zakupy z drugiej ręki są bardzo łatwe

Dzięki serwisom takim jak eBay, Vinted i OLX kupowanie z drugiej ręki prosto z telefonu jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. W każdym mieście można znaleźć też nie jeden sklep z odzieżą używaną. A zawsze będziesz mógł znaleźć lokalne pchle targi, pokazy antyków i giełdy samochodowe.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here