Oszczędzanie pieniędzy na codziennych zakupach to główny składnik każdego dobrze zaplanowanego budżetu. Jakie są sposoby oszczędzania pieniędzy za każdym razem, gdy robisz zakupy?
Fot. Unsplash.com

Oszczędzanie pieniędzy na codziennych zakupach to główny składnik każdego dobrze zaplanowanego budżetu. Jakie są sposoby oszczędzania pieniędzy za każdym razem, gdy robisz zakupy? To proste! Wystarczy skupić się na najważniejszych celach i dzięki temu łatwiej zagospodarujesz swój budżet. 

Przedpłacone karty rabatowe to świetne rozwiązanie nie tylko na prezent!
Fot. Unsplash.com

Oszczędzanie pieniędzy na codziennych zakupach: unikaj zakupów pod wpływem impulsu

Kiedy zobaczysz w sklepie coś, w czym się zakochasz, powstrzymaj się od natychmiastowego zakupu tego przedmiotu. Zrób listę i prześpij się z nią. Wtedy, gdy będziesz miał czas, aby to przemyśleć, będziesz dokładnie wiedział, jakich przedmiotów potrzebujesz, a jakich po prostu chcesz. Będziesz także chciał uniknąć pokusy, jaką niesie pierwsza rzecz, którą zobaczysz. Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby uniknąć kupowania czegoś dla kaprysu, zwłaszcza jeśli nie ma tego na twojej liście i nie mieści się w twoim budżecie.

Wykorzystaj punkty karty kredytowej lub nagrody

Niektóre karty kredytowe oferują zwrot gotówki, rabaty i punkty, które można spieniężyć za zakupy. Jeśli Twoja karta kredytowa pomaga ci zbierać punkty, gdy kontynuujesz codzienne wydatki na takie rzeczy, jak artykuły spożywcze i benzyna, użyj ich! Czasami punkty mogą pomóc w zakupie takich rzeczy, jak najnowsze gadżety lub karty podarunkowe w ulubionych sklepach internetowych. Zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i zobacz, co możesz otrzymać za punkty lojalnościowe z karty kredytowej. A jeśli jesteś w stanie spłacać saldo co miesiąc, nie stracisz tych oszczędności, naliczając odsetki od zakupów.

Oszczędzanie pieniędzy na codziennych zakupach: zastanów się nad swoją metodą płatności

Karty kredytowe mogą się przydać, ale dla niektórych z nas mogą być też niebezpieczne. Niektóre karty kredytowe mają różne korzyści w zależności od tego, gdzie używasz karty, na przykład zwrot gotówki lub punkty. W zależności od tego, co kupujesz, upewnij się, że używasz karty, która zapewnia ci największą wartość. Po prostu upewnij się, że nie wydajesz pieniędzy, których nie masz — jeśli trzymasz się napiętego budżetu, rozważ noszenie gotówki lub przedpłaconej karty debetowej, aby wydawać tylko pieniądze, które masz.

Kup rabatowe karty podarunkowe

Możesz kupić karty podarunkowe ze zniżką. Istnieją strony internetowe, które oferują karty podarunkowe ze zniżką. Nawet jeśli zaoszczędzisz tylko kilka złotych na karcie podarunkowej, może się to sumować w drogim okresie świątecznym. Czasami możesz uzyskać zniżkę na karty podarunkowe, jeśli są one kupowane hurtowo. Tylko upewnij się, że kupujesz je na legalnej stronie, takiej jak Groupon. Zbadaj opinie o witrynie i sprawdź jej ocenę zaufania do witryny.

Efektywnie wykorzystuj kupony

Kupony mogą naprawdę wpłynąć na twoje rachunki za zakupy, nawet za pierwszym razem. Chociaż za każdym razem zaoszczędzenie kilku złotych może nie wydawać się dużo na początku, z czasem może się to zsumować. Znalezienie właściwych kuponów może zająć dużo czasu i wysiłku, ale warto. Pierwszym krokiem jest wydzielenie czasu na wyszukiwanie kuponów każdego tygodnia w oparciu o budżet i listę zakupów. Poświęcenie zaledwie 10 do 15 minut tygodniowo może w efekcie znacznie zaoszczędzić na czasie i pieniądzach. Ale nie chcesz też kupować czegoś tylko dlatego, że ma dobry kupon. Używaj kuponów tylko na przedmioty, których faktycznie użyjesz i które nie zostaną zmarnowane.

Jeśli nie zastanawiasz się dlaczego warto kupować w secondhandach gdy robisz zakupy, nadszedł ten czas, w którym powinnaś to rozważyć. Jest tak wiele powodów, aby kupować z drugiej ręki, a niektóre z nich przyniosą korzyści zarówno tobie, jak i całej planecie!
Fot. Unsplash.com

Oszczędzanie pieniędzy na codziennych zakupach: wybieraj rzeczy z drugiej ręki

Kupowanie w secondhandach jest coraz popularniejsze. Dzięki temu możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też ochronić środowisko. Rzeczy kupowane z drugiej ręki zdecydowanie pomogą obniżyć twój budżet i to w dwojaki sposób! Z jednej strony możesz kupić taniej używane rzeczy – z drugiej sprzedać nie noszone już ubrania czy stare meble w dobrym stanie! W ten sposób pozwalasz na zamknięcie gospodarki i utworzenie pełnego obiegu rzeczy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób można uzupełnić rynek tanimi rzeczami, które mogą posłużyć jeszcze wiele lat.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here