Wybranie fryzury do kształtu twarzy jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Zainteresowany? Oto nasz przewodnik!
Fot. Unsplash.com

Wybranie fryzury do kształtu twarzy jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę. W końcu możesz wybrać najładniejszy nowy fason, ale jeśli nie będzie pasował do twojej twarzy, nie będzie to wszystko, o czym marzyłeś. Dlatego zamiast decydować się na najnowszy trend, spróbuj wybrać styl, który pasuje do kształtu Twojej twarzy. Niezależnie od tego, czy Twoja twarz ma kształt prostokąta, owalu, kwadratu, koła, trójkąta, serca czy diamentu, odpowiedni krój umiejętnie oprawi ją i zrównoważy, jednocześnie prezentując najlepsze cechy, zapewniając pochlebny i uzupełniający się wygląd. Zainteresowany? Oto nasz przewodnik po tym, jak znaleźć najlepsze fryzury dla Twojego kształtu twarzy.

Fale i Loki sprawdzają sie dobrze przy twarzach owalnych i prostokątnych.
Fot. Unsplash.com

Jaki jest kształt mojej twarzy?

Zanim znajdziesz najbardziej pochlebną fryzurę, musisz określić, jaki jest kształt twojej twarzy. Aby to zrobić, spróbuj zrobić sobie zdjęcie twarzą do aparatu ze związanymi włosami. Następnie obrysuj zewnętrzną część twarzy i zobacz, jaki kształt najbardziej przypomina. Alternatywnie możesz spróbować zmierzyć swoją twarz, skupiając się na szerokości brwi, kości policzkowych i linii szczęki oraz długości twarzy od czoła do podbródka, aby znaleźć jej proporcje. W ten sposób powinieneś być w stanie zobaczyć, jaki kształt jest najlepiej dopasowany. Na przykład, jeśli twoja twarz ma tę samą długość i szerokość, prawdopodobnie jest kwadratowa lub okrągła. Lub, jeśli twoja twarz staje się szersza od czoła do linii szczęki, prawdopodobnie ma kształt trójkąta.

Fryzury do kształtu twarzy: prostokąt

Osoby o prostokątnej twarzy powinny zmiękczyć wygląd ostrej szczęki i czoła bez dalszego wydłużania twarzy. Na przykład miękki, warstwowy krój może uwydatnić kości policzkowe, jednocześnie maskując kąciki twarzy. Należy jednak uważać, aby unikać zbyt długich stylizacji, które mogą jeszcze bardziej wydłużyć Twój wygląd. Jeśli zdecydujesz się na długie włosy, spróbuj ułożyć włosy za pomocą rozdmuchu, fal lub loków, które dodadzą poziomej objętości i zmiękczą ostre kąty twarzy. Gdy chodzi o upięcia, postaw na miękkie i romantyczne koki na wysokich bułkach, które dodadzą długości, oraz smukłe fasony, które podkreślą twoją mocną szczękę. Jeśli chodzi o grzywkę, preferuj miękkie, zaokrąglone frędzle i grzywki z zasłonami niż kwadratowe style i opcje tępego cięcia.

Fryzury na owalne twarze

Jeśli masz owalny kształt twarzy, powinieneś uważać się za szczęściarza. Dzięki dobrze wyważonemu wyglądowi owalne twarze mogą pasować do szerokiej gamy fryzur. Jeśli jednak szukasz stylu, który ma wpływ, powinieneś rozważyć wybór długich loków lub uroczego, krótkiego przycięcia. Dla pań o owalnych twarzach, które lubią krótkie włosy, szczególnie szykownie będzie wyglądać tępy bob lub lob z subtelnymi warstwami. Z drugiej strony, jeśli wolisz długie włosy, wybierz minimalne warstwy lub stylizuj włosy falami lub lokami, aby nie ciągnęły się po twarzy. Do owalnych twarzy pasują wszelkie fryzury vintage.

Fryzury do kształtu twarzy: kwadrat

Kwadratowa twarz ma szerokie czoło, szerokie kości policzkowe i mocną linię szczęki. Tak więc, jeśli masz kwadratową twarz, wybranie cięcia, które zmiękcza te cechy, jest niezbędne do uzyskania pochlebnego wyglądu. Aby uzyskać wygląd, który uzupełnia twoją strukturę kości, rozważ styl z rozcięciem na bok, który zrównoważy kwadratowość. Długie i przewiewne warstwy mogą również być udane i pomogą ukryć ostre kąty twarzy. Jeśli lubisz skróconą długość, rozważ krótki, warstwowy bob. Pamiętaj jednak, aby dodać boczne grzywki, które zwrócą uwagę na kości policzkowe zamiast na linię szczęki.

Upięte włosy nie pasują do okrągłej i kwadratowej twarzy.
Fot. Unsplash.com

Fryzury na okrągłą twarz

Okrągłe kształty twarzy mają zwykle podobną długość i szerokość, a także wydatne, zaokrąglone policzki. Dlatego najbardziej pochlebne fryzury dla pań o okrągłych twarzach to te, które dodają definicji i kształtu. W szczególności najlepiej wyglądają długie, warstwowe cięcia i wzburzone cięcia pixie. Jeśli zdecydujesz się na warstwowe cięcie, wybierz długie, ułożone naprzemiennie warstwy, które zaczynają się wokół linii szczęki. Możesz również dodać krótką grzywkę z boku, która kończy się na oku, aby wydłużyć twarz. Jeśli zastanawiasz się, czego unikać, unikaj bobów i jednorazowych cięć, krótkich warstw, które mogą rozdymać się wokół twarzy. A także pełnych loków, które mogą również poprawić wygląd krągłości.

3 KOMENTARZE

  1. […] Chociaż zawsze idealnie jest pracować z naturalnym kształtem brwi, aby uzyskać najbardziej pochlebny wygląd, należy również wziąć pod uwagę typ twarzy. Na przykład, jeśli masz owalną twarz, większość kształtów brwi będzie Ci odpowiadać. Najlepiej jednak unikać tych, które są nadmiernie wysklepione lub nadmiernie proste. Jeśli masz kwadratową twarz, postaraj się zrównoważyć swój wygląd, upewniając się, że Twoje brwi są miękkie i gładkie. W przypadku osób o okrągłej twarzy niezbędne jest upewnienie się, że brwi nie są zbyt cienkie lub zbyt grube. Upewnij się również, że początek i ogon twoich brwi pokrywają się z łukiem pomiędzy nimi, aby uzyskać najlepszy wygląd. Z drugiej strony, jeśli twoja twarz jest długa, celuj w nieco gęste brwi, które nie są zbyt długie ani łukowate. Sprawdź też jak dobrać fryzury do kształtu twarzy. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here