Idealny makijaż nie musi być skomplikowany ani czasochłonny. Dzięki tym przydatnym wskazówkom i sztuczkom już nigdy nie będziesz musiała czuć się sfrustrowany przed lustrem. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jak uzyskać idealne kocie oko, czy też przedłużyć trwałość szminki, tutaj znajdziesz najlepsze porady. Tak więc, bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy trochę zawodowcem, na pewno nauczysz się kilku rzeczy z tych pomocnych wskazówek.
Fot. Unsplash.com

Idealny makijaż nie musi być skomplikowany ani czasochłonny. Dzięki tym przydatnym wskazówkom i sztuczkom już nigdy nie będziesz musiała czuć się sfrustrowany przed lustrem. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jak uzyskać idealne kocie oko, czy też przedłużyć trwałość szminki, tutaj znajdziesz najlepsze porady. Tak więc, bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy trochę zawodowcem, na pewno nauczysz się kilku rzeczy z tych pomocnych wskazówek.

Idealny makijaż oka wymaga precyzji, ale kilka prostych tricków znacząco go ułatwi!
Fot. Unsplash.com

Używanie łyżki do łatwego nakładania tuszu do rzęs

Każda dama przeszła przez ból skończenia makijażu oczu tylko po to, by zdać sobie sprawę, że w jakiś sposób skończyła z tuszem do rzęs na powiekach. Cóż, dzięki temu hackowi możesz na dobre pozbyć się tego nieznośnego problemu. Wszystko, czego potrzebujesz, to łyżeczka z kuchni, a wkrótce będziesz mieć idealny tusz do rzęs za każdym razem. Po prostu umieść końcówkę łyżeczki pod rzęsami przed nałożeniem tuszu jak zwykle. Teraz wszelkie pozostałości lub nadmiar produktu trafią na tył łyżki zamiast na twarz.

Idealny makijaż: nigdy nie nakładaj korektora na powieki

Chociaż możesz ulec pokusie nałożenia korektora lub podkładu na powieki jako bazę, zawsze powinieneś się powstrzymać. Stosowanie korektora pod oczami to świetny sposób na zamaskowanie cieni i worków pod oczami, ale nakładanie go na powieki może zepsuć makijaż oczu, powodując jego zagniecenia.

Używanie taśmy lub łyżki do kociego oka

Stworzenie idealnego kociego spojrzenia za pomocą eyelinera może być trudne. Nie tylko trudno jest uzyskać idealny ruch i kształt, ale także trzeba dopasować każdą stronę. Aby w łatwy sposób uzyskać idealny koci ruch, spróbuj użyć łyżki lub taśmy. Zacznij od stworzenia prostej linii od zewnętrznego kącika oka wzdłuż krawędzi łyżki. Następnie prześledź zakrzywioną krawędź od końca ruchu z powrotem do rzęs i wypełnij skrzydło.

Idealny makijaż: ukształtuj swoje brwi

Kształtowanie brwi nie musi być trudne, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami. Zacznij od szczotkowania brwi za pomocą szpulki, aby włosy ułożyły się naturalnie. Następnie użyj miękkiej, woskowej kredki do brwi, aby wymodelować zewnętrzną stronę brwi cieńszą stroną końcówki. Używając bardziej płaskiego kąta ołówka, wypełnij brwi krótkimi, podobnymi do włosów pociągnięciami. Na koniec zmieszaj trochę rozświetlacza tuż pod łukiem brwiowym, aby uzyskać efekt liftingu.

Rozgrzewająca zalotka do rzęs

Jeśli zauważysz, że podkręcenie rzęs w zwykły sposób utrzymuje je uniesione tylko przez krótki czas, spróbuj podgrzać zalotkę przed jej użyciem. Tak jak twoja lokówka pomaga utrzymać kształt włosów pod wpływem ciepła, tak samo twoja zalotka może. Po prostu użyj suszarki, aby uderzyć zalotkę podmuchem gorącego powietrza. Po podgrzaniu pozwól mu lekko ostygnąć, aby nie poparzyć powiek. Następnie zaciśnij rzęsy jak zwykle.

Idealny makijaż: dopasuj kolor ust do policzków

Dopasowanie koloru ust do policzków tworzy piękny, skoordynowany i naturalny wygląd. Aby uzyskać efekt bez produktu o podwójnym przeznaczeniu, możesz z łatwością zamienić ulubioną kredkę do ust w kremowy róż. Po prostu nałóż trochę na grzbiet dłoni, zanim użyjesz palca, aby rozprowadzić go na policzkach.

DIY żelowy eyeliner

Jeśli kiedykolwiek desperacko potrzebujesz żelowego eyelinera i nie masz czasu na bieganie do sklepów, możesz stworzyć własny. Wszystko czego potrzebujesz to zwykła kredka do oczu i zapalniczka lub zapałka. Następnie trzymaj ołówek pod płomieniem przez jedną sekundę, zanim pozwolisz mu ostygnąć przez 15. Konsystencja ołówka zmieni się na twoich oczach, gdy stanie się bardziej miękka i łatwiejsza do nałożenia. Twój nowy, bardziej rozmazujący się, żelowy eyeliner powinien teraz łatwo i gładko ślizgać się po Twoich oczach.

Idealny makijaż: szybkie Smokey Eye

Podczas gdy wiele stylizacji smokey eye wymaga kilku różnych odcieni cieni do powiek i wielu kroków blendingu, istnieje szybka i łatwa alternatywa. Po prostu użyj kredki do oczu, aby narysować skośny hashtag nad zewnętrznymi kącikami oczu i rozetrzeć z rozmazywaniem. W ten sposób natychmiast stworzysz zabójcze smokey eye, który będzie ciemny i jasny we wszystkich właściwych miejscach.

Nakładanie makijażu może trwać zaledwie chwilę jeśli poznasz nasze tricki!
Fot. Unsplash.com

Spraw, aby Twoja szminka trwała dłużej

Niezależnie od tego, czy jest to kieliszek do wina, czy policzek męża, szminka ma talent do wylądowania wszędzie, ale nie na ustach. Jeśli zauważysz, że twój znika przed końcem dnia, spróbuj zastosować tę przydatną sztuczkę, aby przedłużyć jej życie. Po przesunięciu pomadki przykryj usta chusteczką i posyp półprzezroczystym pudrem. Pomoże to ustawić kolor i sprawi, że będzie on natychmiast trwalszy.

Sprawdź też jak usunąć farbę do włosów z twarzy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here