Bez względu na to, czy Twoje są naturalnie dzikie, czy były ofiarami nadmiernego wyskubywania, perfekcyjnie ukształtowane i wypielęgnowane brwi są możliwe do osiągnięcia.
Fot. Unsplash.com

Bez względu na to, czy Twoje są naturalnie dzikie, czy były ofiarami nadmiernego wyskubywania, perfekcyjnie ukształtowane i wypielęgnowane brwi są możliwe do osiągnięcia. Tak więc, jeśli starasz się zachować schludne brwi lub nie możesz uzyskać idealnego łuku, być może nadszedł czas, aby poszukać pomocy. Ucząc się właściwych metod i technik kształtowania brwi, będziesz w stanie stworzyć najbardziej dopasowany wygląd swojej twarzy. Tak więc, zanim zaczniesz wyciągać pęsety i atakować każdy najmniejszy włosek, poświęć trochę czasu na odświeżenie swoich umiejętności i udoskonalenie techniki dzięki temu przydatnemu przewodnikowi. Od znalezienia idealnego kształtu twarzy po określenie najlepszych narzędzi do pracy, możemy pokazać Ci, jak kształtować brwi jak profesjonalista.

Grube i mięsiste brwi wymagają równie dużo pracy co małe i cienkie brwi.
Fot. Unsplash.com

Perfekcyjnie ukształtowane i wypielęgnowane brwi: kształty brwi

Zanim zaczniesz myśleć o usuwaniu niechcianych włosków z brwi, musisz zdecydować, jaki kształt chcesz mieć. Posiadanie jasnej wizji ostatecznego kształtu Twoich brwi przed rozpoczęciem pomoże Ci uzyskać najlepsze rezultaty. Chociaż brwi każdego z nas są nieco inne, większość z nich należy do jednej z sześciu głównych kategorii. Mogą być w kształcie litery S, pod ostrym kątem, pod miękkim kątem, proste lub zaokrąglone. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej pochlebnym kształtem będzie ten, który najbardziej przypomina naturalne kontury twoich brwi. Należy jednak wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak typ twarzy.

Jaki kształt brwi powinnam mieć?

Chociaż zawsze idealnie jest pracować z naturalnym kształtem brwi, aby uzyskać najbardziej pochlebny wygląd, należy również wziąć pod uwagę typ twarzy. Na przykład, jeśli masz owalną twarz, większość kształtów brwi będzie Ci odpowiadać. Najlepiej jednak unikać tych, które są nadmiernie wysklepione lub nadmiernie proste. Jeśli masz kwadratową twarz, postaraj się zrównoważyć swój wygląd, upewniając się, że Twoje brwi są miękkie i gładkie. W przypadku osób o okrągłej twarzy niezbędne jest upewnienie się, że brwi nie są zbyt cienkie lub zbyt grube. Upewnij się również, że początek i ogon twoich brwi pokrywają się z łukiem pomiędzy nimi, aby uzyskać najlepszy wygląd. Z drugiej strony, jeśli twoja twarz jest długa, celuj w nieco gęste brwi, które nie są zbyt długie ani łukowate. Sprawdź też jak dobrać fryzury do kształtu twarzy.

Perfekcyjnie ukształtowane i wypielęgnowane brwi: jak kształtować grube brwi

Jeśli masz naturalnie gęste brwi, może to być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Chociaż kształtowanie brwi i utrzymanie ich schludnego wyglądu może wymagać trochę pracy, uzyskasz naturalnie pełny i gęsty wygląd. Jeśli twoje brwi są niechlujne i mają nieokreślony kształt, zacznij je pielęgnować, zaznaczając i usuwając włoski w miejscu, w którym zaczyna się twoja brew. Następnie uporządkuj nadmiar pasm w górnej części brwi, upewniając się, że łuk jest we właściwym miejscu. Następnie usuń dodatkowe włosy pod łukiem. Powtórz ten proces na drugiej brwi, starając się, aby były równe i dopasowane. Na koniec przytnij wszystkie pasma, które są dłuższe niż pozostałe, aby uzyskać schludny wygląd.

Jak kształtować cienkie brwi

Jeśli masz naturalnie cienkie brwi lub nadmiernie wyskubałeś w przeszłości, uzyskanie pięknych i pełnych brwi może być trudne, ale nie niemożliwe. Chociaż może być kuszące, aby pozostawić swoje cienkie brwi niezadbane, aby jak najlepiej wykorzystać każdy kosmyk, doprowadzi to tylko do bałaganu. Zamiast tego starannie uczesz i wypełnij brwi, aby uzyskać piękny wygląd. Na początek nałóż trochę żelu do brwi, aby ułożyć włosy na płasko i ułatwić modelowanie. Następnie za pomocą pęsety posprzątaj zabłąkane kosmyki poniżej brwi i ostrożnie przytnij wszystkie długie pasma. Jeśli chcesz posprzątać górną część brwi, bardzo ostrożnie użyj do tego brzytwy do brwi. Na koniec wypełnij brwi ołówkiem, aby wyglądały na grubsze i pełniejsze.

Delikatne łuki brwiowe należy starannie układać.
Fot. Unsplash.com

Woskowanie brwi

Jeśli chodzi o depilację, woskowanie jest od dawna ulubioną techniką. Metoda polegająca na wyrywaniu wielu włosów na raz może zapewnić czysty, starannie zdefiniowany kształt i długotrwałe rezultaty. Jest szczególnie idealny dla każdego, kto ma naturalnie gęste brwi i musi usunąć wiele zabłąkanych kosmyków. Jednak podczas pracy z tak małym obszarem, takim jak brwi, łatwo popełnić błędy z woskiem. W związku z tym możesz chcieć poćwiczyć z zestawem do woskowania w domu, zanim faktycznie spróbujesz tej metody usuwania włosów. Możesz też po prostu zostawić to profesjonalistom i mieć pewność, że Twoje brwi są w doświadczonych rękach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here