Aranżacja patio lub ogrodu lub małej przestrzeni na zewnątrz nie musi kosztować milionów. Zwłaszcza dzięki poniższym wskazówkom i trikom.
Fot. Unsplash.com

Aranżacja patio lub ogrodu lub małej przestrzeni na zewnątrz nie musi kosztować milionów. Zwłaszcza dzięki poniższym wskazówkom i trikom.

Jeśli czujesz się na siłach łatwo możesz postawić ogrodową altanę z drewna z odzysku.
Fot. Unsplash.com

Aranżacja patio: dodaj więcej kolorów

Projektowanie wnętrz to coś więcej niż kupowanie odpowiednich mebli i układanie elementów w określony sposób. Podczas dekorowania przestrzeni kolor jest czynnikiem, o którym nie wolno zapomnieć. Ten aspekt aranżacji wnętrz nie tylko wpływa na ogólny wygląd Twojej przestrzeni, ale ma również wpływ na Twój nastrój i produktywność. Według badań różne kolory wywołują bardzo różne reakcje. W większości cieplejsze kolory wywołują uczucie ciepła i podniecenia. Dzięki temu chłodniejsze odcienie są bardziej relaksujące i kojące dla oczu. Bez wątpienia kolor to coś, o czym należy pamiętać, projektując każde pomieszczenie w domu. To brzmi prawdziwie nawet na zewnątrz.

„Nowe meble” – nie musisz ich kupować!

Jeśli wynajmujesz swoje miejsce, prawdopodobnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudne może być udekorowanie bez narażania swojego depozytu. W większości właściciele nie pozwalają najemcom na dokonywanie drastycznych zmian w nieruchomości nawet na podwórku. Na szczęście nadal możesz dodać koloru swojej przestrzeni na zewnątrz bez wydawania tysięcy złotych. Wybierając kolorowe meble z secondhandu, możesz dodać energii do Twojego ogrodu bez większego wysiłku. Do wyboru są ławki, stoły, krzesła, taborety i parasole zewnętrzne. Niemniej jednak, jeśli masz ograniczony budżet, zawsze możesz zdecydować się na  projekt „zrób to sam”. Dla początkujących najlepiej trzymać się malowania drewnianych mebli. Słowo do mądrych: nie zapomnij zeszlifować lakieru, aby farba się przykleiła!

Aranżacja patio: a może sztuka i rzemiosło?

Zwłaszcza jeśli nie jesteś zbyt dobry w rzemiośle, zrozumiałe jest mieć zastrzeżenia do malowania mebli. Te elementy to inwestycja i jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, istnieje duża szansa, że ​​zmarnujesz idealnie dobrą ławkę. Ale to nie znaczy, że powinieneś zrezygnować z ożywienia swojej przestrzeni na zewnątrz! Jeśli denerwujesz się sztuką DIY i rzemiosłem, najlepiej zacząć od małych rzeczy. Możesz dodać kolor do swojego podwórka, umieszczając malowane doniczki w swoim ogrodzie. Jest to niedrogi sposób na eksperymentowanie z kolorem i jest to doskonała aktywność, którą może cieszyć się cała rodzina. Nie musisz nawet wkładać do nich kwiatów, przynajmniej jeszcze nie teraz. Wystarczy ustawić w ogrodzie różnokolorowe doniczki.

Pomaluj ścianę

Gdy będziesz bardziej biegły w malowaniu powierzchni, malowanie akcentującej ściany na swoim podwórku jest również doskonałym sposobem na włączenie koloru do obszaru. Ponownie, nie musisz podejmować się dużego projektu. Możesz zacząć od małego i pomalować część ściany ogrodu. Jeśli jesteś trochę bardziej kreatywny i artystyczny, pomalowanie muralu sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać jeszcze bardziej ekscytująco. Ta wskazówka jest szczególnie przydatna dla osób, które mają ograniczoną powierzchnię kwadratową. Otrzymujesz wszystkie elementy kolorystyczne i wzornicze bez zajmowania cennej nieruchomości podłogowej.

Dodanie odrobiny zieleni poprawi ogólny klimat w ogrodzie.
Fot. Unsplash.com

Aranżacja patio: niech natura wykona pracę

Skoro próbujesz udekorować teren na świeżym powietrzu, dlaczego nie skorzystać z tego, co ma do zaoferowania natura? Kwiaty to w zasadzie farba natury! Dobrym pomysłem jest dosłowne pomalowanie ogrodu roślinami i kwiatami! Ogrodnictwo to fantastyczne hobby, które z łatwością urozmaici Twoje podwórko. Jeśli chcesz trochę więcej użyteczności, możesz spróbować zbudować ogródek warzywny na swoim podwórku. Zieleń może sprawić, że Twoja przestrzeń będzie wyglądać pięknie i bardziej zachęcająco. To nie boli, że po drodze otrzymujesz świeże produkty. Niemniej jednak rozumiemy, że nie każdy ma rękę do roślin. Zawsze możesz wybrać dekorację sztucznymi liśćmi, jeśli ogrodnictwo okaże się stresujące. Bez nienawiści, bez wstydu – po prostu kolorowe podwórko!

Sprawdź też jak oszczędnie udekorować mieszkanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here