Jeśli zastanawiasz się jak oszczędnie udekorować mieszkanie, zapewne mieszkasz jeszcze na wynajmie.
Fot. Unsplash.com

Jeśli zastanawiasz się jak oszczędnie udekorować mieszkanie, zapewne mieszkasz jeszcze na wynajmie. Życie w wynajętym mieszkaniu jest dla większości ludzi koniecznością, ale ten krok ma również wiele zalet. Możesz udekorować przestrzeń według własnego uznania i żyć w granicach swoich możliwości bez wiszącego nad głową miecza hipoteki. W takich przypadkach zwykle nie jest wymagana duża zaliczka, ale istnieje kwestia aktualizacji przestrzeni. Na szczęście istnieje teraz kilka rodzajów łatwych i niedrogich zmian dekoracyjnych, które można wprowadzić w wynajmowanej powierzchni. Zanim zaczniesz przyglądać się rozkładom salonów, oto kilka wskazówek dotyczących dekorowania mieszkań z ograniczonym budżetem.

Odświeżenie ścian i nałożenie świeżej farby od razu rozjaśni i oczyści wnętrze.
Fot. Unsplash.com

Jak oszczędnie udekorować mieszkanie: pomaluj je

Niezależnie od tego, czy masz salon, czy sypialnię, która potrzebuje czegoś dodatkowego, nie możesz się pomylić z odrobiną świeżej farby. Może nie wystarczyć kupowanie jasnych elementów dekoracyjnych lub obić ściennych, jeśli sama ściana nie jest zbyt atrakcyjna. Z kilkoma puszkami farby i kilkoma godzinami pracy możesz mieć niezłą podstawę do zbudowania wystroju domu. Projekt malarski najlepiej wykonać jeszcze przed wprowadzeniem się. W ten sposób możesz również upewnić się, że oświetlenie będzie dopełniać kolorystykę. Jeśli zrobisz rozeznanie i uzyskasz trochę profesjonalnej pomocy, nawet małe mieszkanie typu studio może wyglądać na większe dzięki niedrogiej farbie. Z tym płótnem możesz zacząć od pomysłów na dekorację.

Wzbogać kuchnię

Wiele osób powie, że kuchnia to serce domu. Życie we własnym mieszkaniu, czy to w wynajmowanym mieszkaniu, zwykle oznacza, że ​​czasami musisz zajmować się kuchnią. W rzeczywistości przygotowywanie większości posiłków w domu jest prawdopodobnie najzdrowszą i najbardziej opłacalną opcją. To najlepsze powody, aby przyjrzeć się swojej kuchni i przekonać się, czy jest atrakcyjna, praktyczna i wystarczająco świeża, aby sprawić Ci radość podczas pracy.

Popraw meble za grosze

Możesz zacząć od udekorowania szafek, być może pomalowania ich na neutralny kolor, taki jak grafit, szary, biały itp. Wiele kuchni w wynajmowanych mieszkaniach ma drzwi z nakładkami, które można łatwo wymienić. Zaopatrz się w panele z drewna orzechowego lub laminowanego drewna, a od razu poczujesz się radośniej po wejściu do kuchni. Tani blok rzeźniczy jest również dobry do zastąpienia tanich blatów. Oświetlenie wiszące, kolorowe kubki i wazon z kwiatami to tylko kilka pomysłów na dekorację, które mogą pojawić się w następnej kolejności. Przydałyby się również do odwrócenia uwagi widza od wszelkich brzydkich oczu, których nie można jeszcze zastąpić.

Jak oszczędnie udekorować mieszkanie: usuń paskudztwa

Mówiąc o paskudztwach, mogą być w każdym pokoju wynajmowanego mieszkania. Nawet najwyższej klasy industrialny salon czy elementy wystroju domu nie mogą ukryć faktu, że wokół wynajmowanej powierzchni znajdują się włączniki światła, grzejniki, kable i wtyczki. Niestety grzejniki muszą pozostać na zewnątrz. Możesz spróbować pomalować je na biało lub czarno w zależności od rodzaju wystroju, jaki chcesz. Uzyskanie obudowy grzejnika to kolejna opcja, ale będzie ona bardziej stylowa w drewnie takim jak orzech. Jeśli to możliwe, upewnij się, że wszystkie wtyczki i przełączniki światła mają prawie taki sam odcień jak ściana, przy której się znajdują. Pomoże im to lepiej „zniknąć”.

Drobne elementy dekoracyjne dobrze sprawdzą się w czystym i dobrze zorganizowanym pomieszczeniu.
Fot. Unsplash.com

Zajrzyj do łazienki

Łazienka może być najtrudniejszą przestrzenią w wynajmie, zwłaszcza jeśli głównym problemem jest wanna lub kafelki. Na szczęście wciąż istnieje sposób na przekształcenie tego miejsca w relaksujące sanktuarium. Łazienka, podobnie jak kuchnia, to miejsce, w którym każdego dnia spędzasz trochę czasu. Powinno być czyste, łatwe do utrzymania w czystości i uporządkowane. Chociaż wyrywanie i wymiana płytek może nie być opłacalne, możesz spróbować odświeżyć przestrzeń świeżą pościelą, zieloną rośliną lub wazonem z kwiatami. Jeśli najemcy są na długoterminowym wynajmie, mogą nawet rozważyć malowanie płytek specjalną farbą. Wiąże się to z wyczyszczeniem starych plam pleśni lub innych oznak zużycia na płytkach podłogowych, ściennych, a nawet na wannie. Rezultatem będzie łazienka, która wygląda zupełnie jak nowa w stosunkowo przystępnej cenie. Możesz też stworzyć neutralne tło z ładną zasłoną prysznicową, a nawet dywanem z sizalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here