Styl industrialny stał się w ostatnich latach bardzo popularny, dlatego salon w stylu industrialnym może być świetnym akcentem w twoim mieszkaniu.
Fot. Unsplash.com

Styl industrialny stał się w ostatnich latach bardzo popularny, dlatego salon w stylu industrialnym może być świetnym akcentem w twoim mieszkaniu. Być może dzieje się tak dlatego, że oferuje wszystkie przyjemności i wygody nowoczesnego domu, nie porzucając całkowicie historii. Jest to czysty, użytkowy styl, który szczególnie dobrze pasuje do surowych przestrzeni, takich jak odnowione lofty magazynowe lub stare kawalerki. Oczywiście nie oznacza to, że musisz się ograniczać! Jeśli mieszkasz na farmie wiejskiej, nie wahaj się wybrać tego stylu. Chodzi o to, jak dobrze wykorzystujesz przestrzeń, którą masz, a nie samą przestrzeń. Istnieje wiele sposobów na stworzenie industrialnego wyglądu, ale oto wielka piątka!

Dobrze zaprojektowany salon w stylu industrialnym będzie chlubą każdego mieszkania
Fot. Unsplash.com

Salon w stylu industrialnym: otwarta przestrzeń

Jeśli chodzi o mieszkanie w stylu industrialnym, ilość miejsca, z którego nie korzystasz, jest tak samo ważna, jak przestrzeń, z której korzystasz. Wiele elementów użytych do stworzenia mieszkania w stylu industrialnym to odważne, wyróżniające się elementy. Zasługują na to, by stać samotnie i błyszczeć, jak eksponat w muzeum. Sama przestrzeń staje się dodatkiem w stylu industrialnym, więc umieszczenie zbyt wielu elementów i przedmiotów w jednym miejscu może wywołać klaustrofobię. Oczywiście jest to zupełne przeciwieństwo wrażenia, jakie należy wywołać w industrialnej przestrzeni, która jest inspirowana starymi fabrykami i ogromnymi maszynami. Jeśli pracujesz z otwartym planem piętra, to fantastycznie! Masz dużą swobodę w umieszczaniu rzeczy i przemieszczaniu ich. Jeśli jednak pracujesz na bardziej zamkniętym planie piętra, edytuj elementy wystroju i mądrze wykorzystuj przestrzeń. Ponownie, nie musisz mieć dużej przestrzeni, aby uzyskać industrialny wygląd. Po prostu jest bardzo popularny w tego typu przestrzeniach, ponieważ ma to sens dla środowiska.

Surowa architektura

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech stylu industrialnego jest sposób, w jaki wykorzystuje on samą przestrzeń. Przestrzeń powinna wyglądać na niedokończoną. Surowe elementy architektoniczne należy wyeksponować i zgrać, a nie zasłaniać. To jeden z powodów, dla których styl ten jest popularny w odnowionych fabrycznych loftach lub starszych mieszkaniach, którym – w oczach niektórych – przydałoby się trochę odświeżenia. Jakie elementy możesz zgrać? Belki stropowe, stare ceglane ściany lub betonowe ściany. Pozostaw wszelkie rury i przewody pomysłowo odsłonięte. Jeśli masz duże okna z metalowymi oprawami szyb, zachowaj je bez ozdób – żadnych wymyślnych zasłon czy przyjaznej farby. Styl industrialny jest dumny ze swojego chłodu i jest bezwstydnie utylitarny. Rozważ stół do jadalni w stylu industrialnym, aby naprawdę dopełnić wygląd.

Salon w stylu industrialnym: podłogi

Trudno jest osiągnąć industrialny wygląd, gdy masz wykładzinę od ściany do ściany. W końcu dywany nie są najwydajniejszym materiałem dla fabryk i nie są też zbyt łatwe w czyszczeniu! Preferowane są twarde podłogi wykonane z twardego drewna lub betonu, ponieważ tworzą gładki, czysty wygląd przypominający przestrzenie przemysłowe. Jeśli są trochę zużyte, jeszcze lepiej! Kamień może również działać w tym stylu. Czy to oznacza, że ​​jeden lub dwa dywaniki nie wchodzą w rachubę? Absolutnie nie! Nie ma nic złego w dodaniu odrobiny ciepła pod stopami. Po prostu utrzymuj chłodną paletę kolorów i minimalistyczny nadruk (chyba że chcesz oczywiście dodać głośny kolor).

Elementy metalowe

Metal jest oczywiście ogromnym graczem w industrialnym wyglądzie, więc wykorzystanie tych elementów w mieszkaniu to dobry sposób na podkreślenie surowości przestrzeni. Czy masz żelazne schody lub regały przemysłowe? Co powiesz na okna jednoszybowe z metalowymi ramami? Pokaż je głośno i dumnie! Jeśli nie masz wielu tych elementów w architekturze swojego mieszkania, możesz wprowadzić je za pomocą akcesoriów. Wybierz minimalistyczne metalowe półki na książki i inne przedmioty, które chcesz wyeksponować. Kup metalowy stolik kawowy z grubą taflą szkła do swojej przestrzeni życiowej. Nie ma miejsca, w którym ludzie mogą powiesić płaszcze, gdy przejdą przez drzwi? Umieść starą metalową szafkę w pobliżu wejścia. Możliwości są nieskończone.

Salon w stylu industrialnym: przedmioty zabytkowe i uratowane

Pod wieloma względami styl industrialny nawiązuje zarówno do stylu współczesnego, jak i vintage, aby stworzyć swój niepowtarzalny wygląd. Elementy vintage mogą dodać sporo ciepła do surowego wyglądu. Oczywiście niektóre mieszkania industrialne wyglądają nowocześniej niż inne. Od Ciebie zależy, jak vintage chcesz. Industrialne mieszkanie może mieć różne rozmiary, od współczesnego wyglądu fabrycznego po pełnoprawną krainę steampunkową. Zazwyczaj najlepiej spaść gdzieś pośrodku. Jedną z najlepszych części stylu industrialnego jest to, że jest niezwykle przyjazny dla upcyklingu i używania uratowanych przedmiotów ze sklepu z używanymi rzeczami. Na przykład możesz umieścić swoje ubrania w stalowej szafce na dokumenty zamiast w dusznej komodzie.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here