Podczas gdy wybór odpowiedniego dla siebie koloru włosów jest niezbędny do stworzenia wspaniałego wyglądu, idealne pasemka, które uzupełnią ten kolor włosów, jest równie ważne.
Fot. Unsplash.com

Podczas gdy wybór odpowiedniego dla siebie koloru włosów jest niezbędny do stworzenia wspaniałego wyglądu, idealne pasemka, które uzupełnią ten kolor włosów, są równie ważne. Pasemka mają niesamowity wpływ na ogólny wygląd, nadając włosom wymiar i podkreślając Twoje naturalne piękno. Po prostu dodając odpowiednie rozświetlenia, możesz oprawić twarz, podkreślić oczy, podkreślić kości policzkowe, a nawet nadać cerze blasku muśniętego słońcem. Kluczem jest dobranie odpowiedniego odcienia rozświetlania i dodawanie ich w odpowiednich miejscach i ilościach. Wybierz niewłaściwy kolor pasemek lub umieść je nieprawidłowo, a możesz skończyć z głową pełną pasków, a nie wspaniałymi, naturalnie wyglądającymi włosami.

Ciemnowłose kobiety powinny postawić na delikatne ale wyraziste jaśniejsze pasma włosów.
Fot. Unsplash.com

Wskazówki dotyczące podkreślania włosów

Aby uzyskać wspaniałe pasemka, staraj się uzyskać ton o około dwa odcienie jaśniejszy od podstawowego koloru włosów. Chociaż jeden lub dwa różne odcienie pasemek są świetne. Staraj się nie dodawać więcej, bo włosy zaczną wyglądać jak tęcza. Jeśli masz ciepły kolor włosów, trzymaj się ciepłych pasemek. A jeśli masz chłodny kolor włosów, trzymaj chłodne pasemka, aby uzyskać naturalny wygląd. Tylko upewnij się, że odcień nie jest zbyt zbliżony do odcienia skóry, ponieważ spowoduje to efekt starcia. Podczas gdy ciemniejsze włosy najlepiej pasują do grubszych pasemek, a jaśniejsze pasują do cieńszych. Wszystkie rodzaje włosów mogą korzystać z pasemek o różnej wielkości. Wypróbuj pasemka z balayage, aby uzyskać naturalny, muśnięty słońcem wygląd. Zadbaj o swoje pasemka za pomocą bezpiecznego dla koloru szamponu i środka chroniącego przed ciepłem przed stylizacją.

Idealne pasemka do ciemnych włosów

Czarne włosy mogą naprawdę skorzystać na dodaniu pasemek. W odpowiednim tonie pasemka mogą podnieść czarne włosy i nadać im nowe życie. Jedyną sztuczką, która sprawi, że ten look zadziała, to wybrać odpowiedni dla siebie kolor i osiągnąć go we włosach. Ponieważ czarne włosy są tak ciemne, może zająć kilka spotkań, aby osiągnąć pożądany kolor podświetlenia. Bez dodatkowych wizyt w salonie możesz mieć ciężki wygląd, więc pamiętaj, aby zobaczyć cały proces. Kiedy idziesz do salonu, poproś stylistę o pasemka w bogatych odcieniach brązu, złotobrązowych tonach lub kremowych czekoladowych kolorach. Te brązowe kolory najlepiej pasują do twoich ciemnych włosów i stworzą promienne rezultaty z subtelną energią. Wybierz odcień zbliżony do odcienia bazowego, aby pasemka nie wyglądały zbyt jasno i nienaturalnie. Z tego powodu należy również unikać blond pasemek. Jeśli jednak naprawdę chcesz uzyskać jasny odcień, spróbuj zamiast tego bogatego karmelowego koloru.

Idealne pasemka do blond włosów

Włosy blond naturalnie mają pasemka, dlatego ważne jest, aby przy farbowaniu włosów na blond uwzględnić je. Ponieważ jeden odcień może być dość niefortunny, dodanie kilku, które są o cień lub dwa jaśniejsze niż kolor podstawowy, zdziała cuda. Zwłaszcza w tworzeniu wspaniałej, naturalnie wyglądającej blondynki. Wybierz między platynowymi blond pasemkami, które najlepiej wyglądają na chłodnych odcieniach skóry. A złotymi blond pasemkami, które idealnie sprawdzają się w ciepłych odcieniach skóry. Poproś swojego kolorystę, aby skoncentrował swoje pasemka na końcach włosów, a tylko kilka z nich sięga aż do nasady. Tak aby uzyskać bardziej naturalny wygląd. Upewnij się również, że twoje pasemka są dość cienkie. Ponieważ różnice w odcieniach są znacznie łatwiejsze do zauważenia na jasnych włosach i mogą wyglądać w paski, jeśli są zbyt grube. Jeśli martwisz się, że Twój ogólny wygląd wydaje się zbyt jasny, możesz również rozważyć dodanie jasnobrązowych lub ciemnoblond pasemek. Tak aby uzyskać bardziej wymiarowy wygląd.

JEśli jesteś dosć odważna mozesz podkreślić fryzurę dużo jaśniejszymi pasmami włosów.
Fot. Unsplash.com

Kolorowe pasemka

Chociaż głównie dążymy do tego, aby nasze pasemka wyglądały naturalnie, zdarzają się sytuacje, w których efekt „wow” kolorowych pasemek jest po prostu zbyt dobry, aby się temu oprzeć. W tym roku celebryci i fashionistki zamienili swoje zwykłe brązy i blondynki na róże, błękity, a nawet odcienie tęczy. Miękkie i eteryczne odcienie cukierkowego różu, jasnej lawendy i baby blues przyciągnęły uwagę wszystkich i przywróciły trochę zabawy farbowaniu włosów. Pastele najlepiej pasują do blond piękności, a szczególnie pochlebiają bladym odcieniom skóry. Podczas gdy blondynki wyglądają świetnie w tych delikatnych tonach, brunetki i czarnowłose panie mogą cieszyć się tym, że wyglądają wspaniale w jasnych, żywych odcieniach, takich jak elektryczny błękit i odważne magenta. Wystarczy kilka grubych pasemek na spodzie włosów, a na każdą okazję będziesz mieć niezrównany błysk koloru. Jeśli jednak nie masz pewności co do tak odważnego koloru, spróbuj najpierw użyć tymczasowej farby lub kredy do włosów.

Sprawdź też jak usunąć farbę do włosów z twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here