Dla wielu z nas radzenie sobie z rozdwojonymi końcówkami może być ciągłą walką, dlatego dziś polecamy najlepsze sposoby na rozdwojone końcówki.
Fot. Unsplash.com

Dla wielu z nas radzenie sobie z rozdwojonymi końcówkami może być ciągłą walką, dlatego dziś polecamy najlepsze sposoby na rozdwojone końcówki. Te nieestetycznie suche, łamliwe i puszące się końcówki mogą zrujnować nawet najlepsze włosy. I choć ich odcięcie może być pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi na myśl, to nie jest to jedyna opcja. Oszczędź swoje długie włosy i utrzymuj je w zdrowiu dzięki tym prostym wskazówkom dotyczącym profilaktyki i leczenia.

Domowe sposoby na rozdwajające się końcówki mogą przynieść ulgę niejednym włosom.
Fot. Unsplash.com

Sposoby na rozdwojone końcówki: używaj grzebienia

Pielęgnując włosy pod prysznicem, delikatnie przeczesuj je grzebieniem z szerokimi zębami. Pomoże to rozczesać włosy w sposób, który zapobiegnie typowemu łamaniu włosów widocznemu podczas szczotkowania włosów osuszonych ręcznikiem. Jeśli czujesz, że musisz umyć włosy, zrób to przed prysznicem, aby zminimalizować uszkodzenia po prysznicu. Uważaj również podczas mycia włosów. Pień włosy od czubka w dół, delikatnym ruchem zygzakowatym. Unikaj zbijania się włosów, ponieważ może to spowodować splątanie, które prowadzi do łamania.

Kup wysokiej jakości narzędzia do stylizacji termicznej

Stylizacja na gorąco może prowokować rozdwajanie końcówek, ale jeśli nie możesz obejść się bez suszenia, przynajmniej upewnij się, że używasz dobrej jakości narzędzi. Okazyjne urządzenia grzewcze mogą być przyjazne dla twojego portfela, ale nie będą przyjazne dla twoich włosów. Często niebezpiecznie się przegrzewają, tanie narzędzia do stylizacji mogą przypalać końcówki i rozdwajać je. Wybierz marki, które znasz i którym ufasz, i nie bój się wydać trochę więcej, aby utrzymać włosy w najlepszej formie.

Ćwicz właściwą technikę suszenia suszarką

Odpowiednie suszenie jest niezbędne, aby zapobiec tworzeniu się i dalszym uszkodzeniom rozdwojonych końcówek. Preferowaną opcją zmniejszenia uszkodzeń jest pozostawienie włosów do naturalnego wyschnięcia, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli potrzebujesz wysuszyć, użyj dyszy do kontrolowania kierunku powietrza. Wysuszyć włosy ruchem w dół, a następnie dokładnie wysusz za pomocą okrągłej szczotki cylindrycznej.

Sposoby na rozdwojone końcówki: kwas foliowy i biotyna

Składniki odżywcze budują proteiny tworzące włosy. Dlatego włączenie do diety odpowiednich składników odżywczych pomoże zachować zdrowe i mocne włosy. Kwas foliowy wspomaga produkcję czerwonych krwinek, które wspomagają wzrost włosów. Zielone warzywa liściaste, pszenica, soja, brokuły i pomarańcze są doskonałym źródłem kwasu foliowego. Biotyna wzmacnia włosy poprzez metabolizm tłuszczów, węglowodanów i białek. Występuje w brązowym ryżu, soczewicy, soi, grochu, nasionach słonecznika i orzechach włoskich.

Użyj odżywki bez spłukiwania

Odżywki, które spłukują się pod prysznicem, mogą być odpowiednie dla zwykłych włosów, ale jeśli masz rozdwojone końcówki, będziesz musiał użyć odżywki bez spłukiwania. Odżywka bez spłukiwania zapewni bardzo potrzebną warstwę ochrony zniszczonym włosom i pomoże je wzmocnić przez cały dzień. Dodatkowe smarowanie zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek i łamaniu.

Sposoby na rozdwojone końcówki: ogranicz uszkodzenia

Jeśli poważnie myślisz o pozbyciu się rozdwojonych końcówek, musisz ograniczyć uszkodzenia włosów spowodowane wizytami w salonie. Farbowanie włosów, pasemka, prostowanie i suszenie mogą uszkodzić włosy aż do rozdwojonych końcówek. Jak najbardziej ogranicz kuracje i powstrzymaj się od mycia włosów przez kolejne dwa dni (wtedy pasemka najbardziej się rozdwajają). Nie rezygnuj z salonu, ponieważ regularne cięcia i wykończenia są kluczowe w zapobieganiu rozdwajaniu się końcówek i usuwaniu ich.

Jeśli domowe sposoby zawodzą najlepiej obciąć rozdwojone końcówki i zadbać o włosy od nowa.
Fot. Unsplash.com

Zainwestuj w zabiegi dla rozdwojonych końcówek

W ostatnich czasach pielęgnacja włosów przebyła długą drogę, a zabiegi są niesamowitym tego dowodem. Łatwe w użyciu te małe pakiety regenerujące włosy są niezbędne w łazience każdej kobiety. Zabiegi z rozdwojonymi końcami są dostępne w wielu markach i punktach cenowych. Możesz też wypróbować prostą maskę do włosów stworzoną z połączenia jednego awokado, dwóch łyżek białka jaja i trzech łyżek oliwy z oliwek. Wymieszaj wszystkie składniki, aż dokładnie się wymieszają i nałóż na włosy. Pozostaw maskę na 45 minut przed dokładnym spłukaniem i umyciem włosów naturalnym szamponem. A jeśli to dla Ciebie za dużo pracy, spróbuj spryskać włosy piwem! Białka i cukier zawarte w piwie pomogą zrewitalizować Twoje pasemka.

Sprawdź też najlepsze fryzury do kształtu twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here