Szukając idealnego multitoola do 500 zł warto spojrzeć na narzędzia Leathermana.
Fot. Unsplash.com

Jeśli chcesz kupić multitool do 1000 zł doskonale wiesz, że cena powinna iść w parze z jakością. Może wydawać się mylące, że narzędzie o podobnym wyglądzie i podobnej wszechstronności może kosztować dwa lub trzy razy więcej niż inne narzędzie wielofunkcyjne. Ale w rzeczywistości jest to bardzo proste – wszystko zależy od jakości użytych materiałów (stali). To jest to, co sprawia, że ​​narzędzie wielofunkcyjne posłuży ci przez wiele, wiele lat. I może przynieść ci pomocnika na całe życie. Czyli coś do pozostawienia wnukom lub element, który zużyjesz i wyrzucisz w ciągu kilku miesięcy. Ale dość pogawędek – pozwólcie, że przedstawię zwycięzców w kategorii „multitool do 1000zł”, a następnie przyjrzę się każdemu z nich dokładniej.

Leatherman to mistrz w swojej klasie wytrzymałości.
Fot. Unsplash.com

Leatherman Charge+ TTi – najlepszy multitool do 1000 zł

Leatherman ma około 30 lat projektowania i budowy multinarzędzi za sobą, a Leatherman Charge+ TTi jest szczytem tego procesu. W naszych testach żadne inne narzędzie nie zbliżyło się do jego ogólnej wydajności. Biorąc pod uwagę funkcje i jakość budowy jest zdecydowanym liderem. W konkurencyjnych kategoriach ergonomii i mobilności Charge+ TTi stanowi godny kompromis i równowagę. Nie jest ani najcięższy, ani największy w naszym teście, ale ma najbardziej realne, użyteczne funkcje. I ma zdecydowanie najwięcej możliwości noszenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienne użytkowanie, przechowywanie w samochodzie, wycieczki w teren, czy weekendy dla osób zręcznych, Charge+ TTi jest wszechstronny i użyteczny.

Victorinox SwissTool Spirit X

Bardzo rzadko można nazwać produkt firmy założonej w 1884 roku „nowicjuszem” w tej kategorii. Jednak tym właśnie jest Victorinox SwissTool. Victorinox od ponad wieku produkuje „multi-narzędzia” w postaci rozpoznawalnego „szwajcarskiego scyzoryka”. Jednak dopiero niedawno zdecydowali się zmierzyć się z wynalazcą kategorii narzędzi wielofunkcyjnych, który opiera się na szczypcach, Leathermanem. Jako słabszy Victorinox dostarcza super dopracowany produkt, przypominający zarówno klasyczne szwajcarskie noże wojskowe, jak i współczesne multinarzędzia oparte na szczypcach. Ogólnie rzecz biorąc, SwissTool jest bardzo dobrze wykonany, ale według naszego zespołu testowego wiodące w kategorii narzędzia Leatherman są tylko trochę lepsze.

Leatherman Free P4 – podstawowy multitool do 1000 zł

Leatherman Free P4 to świetne, uniwersalne narzędzie wielofunkcyjne, z najnowszymi i najlepszymi funkcjami ergonomicznymi. Jeśli szukasz swojego pierwszego narzędzia wielofunkcyjnego, a podstawowy zestaw funkcji Free P4 pasuje do Ciebie, nie możesz kupić nic lepszego niż to. Jeśli masz już podobne narzędzie, ergonomiczne ulepszenia Leatherman Free nie są tego warte. Najlepsi użytkownicy, szukający wszystkich dzwonków i gwizdków, będą musieli poczekać, aż Leatherman stworzy nowszą wersję Free. Bez śrubokrętu bitowego po prostu nie możemy nazwać Free P4 „w pełni funkcjonalnym”.

SOG PowerAccess Deluxe

PowerAccess Deluxe firmy SOG jest prawie w pełni funkcjonalny i wprowadza kilka wiodących innowacji do swojej formy i funkcji. Podoba nam się mechaniczna obsługa szczypiec i sprytny sterownik nasadek/bitów. Główne ostrze jest małe, a niektóre z wbudowanych funkcji są zbędne w porównaniu z tymi, które są dołączone jako akcesoria. Konstrukcja pozostawia pewne słabe punkty w wytrzymałości uchwytu. Chcielibyśmy też, żeby nie było nożyczek. Mimo to to narzędzie ma wiele funkcji i bitów do szerokiej gamy zastosowań. Jest dobrze zbudowany i wystarczająco użyteczny, aby zarobić swoją cenę. Która nie jest tak duża, jak testowane przez nas wysokiej klasy narzędzia wielofunkcyjne, podczas gdy jego wydajność jest bardzo bliska.

Jak wybrać multitool? To skomplikowane a jednocześnie banalnie proste pytanie. Być może przez lata radziłeś sobie bez zabierania ze sobą multitoola na wyprawy na kemping, wycieczki z plecakiem lub inne przygody na świeżym powietrzu. Jednak gdy zabierzesz ze sobą jedno z tych uniwersalnych narzędzi, nie wyjdziesz z domu bez niego nigdy więcej.
Fot. Unsplash.com

Gerber Center-Drive Plus wielobitowy multitool do 1000 zł

Gerber Center Drive Plus ma najlepszy sterownik bitów ze wszystkich narzędzi w naszej kolekcji, a także zestaw dodatkowych funkcji, które działają dobrze i obejmują wszystkie Twoje podstawy. Nie możemy wymyślić żadnych funkcji, które można by dodać do Center Drive Plus. Możemy jednak pomyśleć o pewnych materiałach, konstrukcji i udoskonaleniach projektowych, które naprawdę poprawiłyby grę, jeśli musimy być naprawdę krytyczni. Chcielibyśmy również, aby Center Drive Plus był trochę mniejszy i lżejszy. Ze wszystkimi akcesoriami i etui do przechowywania Center Drive Plus waży prawie pół kilo. To nie jest to, co będziesz nosić na co dzień lub podczas leśnych przygód, ale jeśli potrzebujesz narzędzia wielofunkcyjnego z najlepszym w swojej klasie wkrętakiem do bitów, proszę bardzo.

Sprawdź też tańsze opcje i wybierz multitool do 500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here