Jeśli zastanawiasz się jak wybrać odpowiedni smartwatch to jesteś w dobrym miejscu. Przy coraz większej liczbie smartwatchów w ofercie trudno jest określić, który z nich jest najlepszy i czego powinieneś szukać. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, oto kilka głównych funkcji, o których warto pomyśleć, jeśli rozważasz zakup inteligentnego zegarka.
Fot. Unsplash.com

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać odpowiedni smartwatch to jesteś w dobrym miejscu. Przy coraz większej liczbie smartwatchów w ofercie trudno jest określić, który z nich jest najlepszy i czego powinieneś szukać. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, oto kilka głównych funkcji, o których warto pomyśleć, jeśli rozważasz zakup inteligentnego zegarka.

Niektóre smartwatche wyglądają jak klasyczne zegarki - to rozwiązanie idealne dla miłośników tradycji.
Fot. Unsplash.com

Jak wybrać odpowiedni smartwatch: współpraca z telefonem

Najważniejszą cechą przy wyborze najlepszego smartwatcha jest kompatybilność z Twoim urządzeniem mobilnym. Połączenia są zazwyczaj nawiązywane przez Bluetooth, ale kompatybilność różni się w zależności od systemu operacyjnego. Wiele smartwatchy, takich jak Sony SmartWatch 3 i LG Watch Urbane, korzysta z Android Wear, co oznacza, że ​​mogą komunikować się z telefonami z Androidem. Jedną z alternatyw jest Apple Watch, który łączy się wyłącznie z urządzeniami z systemem iOS. Innymi słowy, tylko iPhone i iPad. Istnieją również produkty takie jak Pebble i Alcatel OneTouch, które działają zarówno z systemem Android, jak i iOS. Bezpieczeństwo połączenia Bluetooth między smartfonem a smartwatchem zostało zakwestionowane i jak każda nowa technologia, smartwatche mogą stać się celem cyberprzestępców. Aby zminimalizować ryzyko, użytkownicy smartwatchów powinni zdecydować się na każdą dostępną ochronę hasłem i aktualizować całe oprogramowanie.

Odbieranie połączeń

Różne zegarki reagują na wezwania na różne sposoby. Sony Smartwatch 3 pozwala użytkownikowi na odbieranie i odrzucanie połączeń na zegarku, ale aktywuje głośnik i mikrofon lub słuchawki do rozmowy. Inne, w tym Apple Watch, umożliwiają użytkownikom odbieranie i prowadzenie rozmów bezpośrednio z zegarka, pozostawiając telefon w torbie lub kieszeni.

Jak wybrać odpowiedni smartwatch: powiadomienia

Inną przydatną funkcją smartwatchy, poza informowaniem o czasie, jest wyświetlanie powiadomień z telefonu, dzięki czemu nie musisz wyciągać telefonu z kieszeni! Na przykład wyświetli alerty dotyczące e-maili, spotkań w kalendarzu, Facebooka i Twittera, żeby wymienić tylko kilka. Niektóre zegarki, w tym Apple Watch, pozwalają nawet odpowiadać bezpośrednio za pomocą zegarka.

Aplikacje

Większość zegarków ma również sklepy z aplikacjami, dzięki czemu możesz pobrać aplikacje takie jak Instagram, Yelp i Evernote. Jedną z głównych różnic między smartwatchami jest to, że mają różną dostępność aplikacji, więc jest to dobry sposób na określenie, który smartwatch jest dla Ciebie najlepszy. Apple ma największą liczbę aplikacji, a sklep z aplikacjami Pebble jest tuż za nim z ponad 6000 aplikacjami. Jeśli wybierasz na Androida, będziesz miał do czynienia ze Sklepem Google Play i tutaj znajdziesz najlepsze aplikacje. Fajne funkcje obejmują możliwość sterowania systemem nagłośnienia za pomocą kilku dotknięć lub przejście przez ochronę lotniska poprzez przyniesienie karty pokładowej na smartwatchu!

Jak wybrać odpowiedni smartwatch: śledzenie aktywności

Jeśli jesteś fanatykiem fitnessu, możesz chcieć, aby Twój smartwatch pełnił jednocześnie funkcję trackera fitness. Niektóre zegarki mają wbudowany GPS, na przykład Sony SmartWatch 3, a Apple Watch ma wbudowany monitor pracy serca. Inne, takie jak vivoactive firmy Garmin, oferują oszałamiający wachlarz śledzenia sportowego. Inne smartwatche nie mają natywnych funkcji śledzenia kondycji. Jednak większość z nich umożliwia pobranie aplikacji fitness do biegania lub jazdy na rowerze.

Nowoczesne smartwatche pozwalają na obsługę telefonu bez wyjmowania go z kieszeni.
Fot. Unsplash.com

Jaki powinien być rozmiar Smartwatcha?

Cóż, smartwatche są dostępne w różnych rozmiarach. Od małych, wielkości klasycznego zegarka aż do takich o przekątnej 1,3 cala. Zarówno zegarki okrągłe, jak i kwadratowe całkiem inaczej leżą na ręce. Dlatego wybór rozmiaru smartwatcha pozostawiamy do twojej własnej preferencji. W zależności od stylu jaki lubisz nosić, aż po funkcje jakie ma spełniać twój zegarek. Jeśli natomiast szukasz smartwatcha na prezent, na przykład z okazji Dnia Ojca, wybierz bardziej klasyczne rozwiązanie. Niektóre modele wyświetlają analogową tarczę wraz ze wskazówkami – będzie to idealna namiastka klasycznego zegarka.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here