Jeździsz na rowerze i chcesz kupić najlepszy rower damski, ale nie masz pewności, jaki typ roweru jest najlepszy dla Ciebie i Twojego budżetu? Możemy pomóc! Sprawdź nasz przewodnik zakupowy a wszystko zaraz będzie jasne!
Fot. Unsplash.com

Jeździsz na rowerze i chcesz kupić najlepszy rower damski, ale nie masz pewności, jaki typ roweru jest najlepszy dla Ciebie i Twojego budżetu? Możemy pomóc! Sprawdź nasz przewodnik zakupowy a wszystko zaraz będzie jasne!

Dobrze dospasowany rower damski lepiej sprawdzi się w jeździe na co dzień.
Fot. Unsplash.com

Czy jest różnica między rowerami damskimi a męskimi?

Prawie wszystkie duże marki rowerowe produkują tak zwane rowery „unisex”. Rowery, o których mówią, są przeznaczone dla wszystkich rowerzystów. Wiele marek produkuje również rowery damskie, czasami nazywane damkami. Często są one w większości takie same jak rowery unisex. Jednak z różnymi punktami styku, takimi jak siodełko i kierownica, które będą lepiej dopasowane do kobiet. Pytanie brzmi, czy kobiety muszą jeździć na damskim rowerze, a odpowiedź brzmi nie. Jednak wiele kobiet uważa, że ​​pasują do nich lepiej. Zawsze warto przetestować kilka rowerów, zarówno unisex, jak i damskich, jeśli możesz, aby zobaczyć, który jest dla Ciebie najlepszy. Pamiętaj też, że kupując rower dla nastolatki warto spojrzeć na opcję roweru dla dzieci.

Najlepszy rower damski: jakiego typu roweru potrzebuję?

Istnieją trzy ogólne typy rowerów: rowery szosowe, górskie i hybrydowe. W każdej kategorii istnieją dalsze warianty, dzięki czemu możesz dokładnie określić, który rower jest dla Ciebie odpowiedni. Sprawdź w naszym poradniku o kupnie roweru czym się różnią!

A co z e-rowerami?

E-rowery lub rowery elektryczne to rowery, które mają silnik wbudowany w ramę w dolnej części roweru lub w piaście tylnego koła. Zapewniają to, co nazywa się „asystentem pedału”. Co oznacza, że ​​zwiększą moc wkładaną przez pedały, więc musisz pedałować, aby działały. Możesz znaleźć wersje e-rowerów szosowych, górskich, hybrydowych i składanych, które są absolutnie genialne. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc na podjazdach, jazdę w przypadku kontuzji lub po prostu wyrównanie pola gry między tobą a bardziej doświadczonymi znajomymi.

Najlepszy rower damski: jakiego rozmiaru roweru potrzebuję?

Większość rowerów ma rozmiar mały (S), średni (M), duży (L) itp. (zwykle rowery górskie i niektóre rowery hybrydowe) lub numerycznie jako centymetry lub cale (np. 54 cm, 17 cali itp.). Podobnie jak ubrania, rozmiary nie są spójne we wszystkich markach, więc nie oczekuj, że Medium jednej marki będzie dokładnie takie samo jak inne. Większość marek ma przewodnik po rozmiarach online, który zaleca rozmiar na podstawie Twojego wzrostu lub innych pomiarów, takich jak wewnętrzna długość nóg. Od tego powinnaś zacząć. Spróbuj przetestować rower, jeśli możesz, aby zobaczyć, jakie to uczucie, gdy na nim jeździsz. Jest to szczególnie ważne, jeśli wahasz się między rozmiarami, ponieważ pomoże ci to ustalić, jaki rozmiar wybrać.

Jak mogę lepiej dopasować mój rower?

Kiedy już masz rower, możesz dostosować dopasowanie, aby było jeszcze lepsze, co jest ważne, jeśli masz zamiar dużo jeździć na nim. Ponieważ małe drobiazgi mogą zamienić się w duże problemy podczas długiej jazdy na rowerze. Ponadto, jeśli chcesz poprawić dopasowanie roweru, który już masz, lub dostosować rower unisex, możesz wprowadzić kilka prostych zmian, na przykład zamontować koszyk rowerowy. Sześć najczęstszych poprawek w celu lepszego dopasowania roweru to:

  • Dopasowanie siodła dla kobiet
  • Zmiana sztycy
  • Zamiana na krótszy mostek na kierownicę
  • Sprawdzanie szerokości kierownicy
  • Zmiana na krótsze korby
  • Regulacja zasięgu hamulców

Wiele z tych adaptacji jest łatwych do samodzielnego wykonania. Jeśli kupisz rower w lokalnym sklepie rowerowym, będzie on w stanie Ci pomóc.

Dobrze dobrany rower posłuży ci wiele długich lat.
Fot. Unsplash.com

Najlepszy rower damski: dopasowanie roweru

Jeśli masz zamiar dużo jeździć – a szczególnie jeśli zamierzasz kupić rower szosowy – zalecamy dopasowanie roweru. Dopasowanie roweru to usługa, w której doświadczony monter roweru dokonuje pomiarów, w tym długości nóg, elastyczności i tego, jak daleko sięgasz do przodu, gdy siedzisz. Będą również obserwować, jak jeździsz na rowerze na statycznym trenażerze. Dzięki temu mogą dostosować elementy roweru, takie jak wysokość siodełka, zasięg kierownicy itp., Aby zapewnić najlepsze możliwe dopasowanie. Może to wymagać wymiany niektórych części na inne. Takie jak kierownica z głębokim spadkiem na parę z płytszym spadkiem lub długi mostek na nieco krótszy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here