Twoje dziecko interesuje się rowerami - czas powitać malucha w sporcie, który kochasz, tylko jak wybrać idealny rower dla dziecka? Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma zaledwie trzy lata i jest gotowe na swój pierwszy rower, czy też jest gotowe do odkrywania dróg lub szlaków, przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym zakup roweru Twojemu dziecku będzie trochę mniej mylący.
Fot. Unsplash.com

Twoje dziecko interesuje się rowerami – czas powitać malucha w sporcie, który kochasz, tylko jak wybrać idealny rower dla dziecka? Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma zaledwie trzy lata i jest gotowe na swój pierwszy rower, czy też jest gotowe do odkrywania dróg lub szlaków. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym zakup roweru Twojemu dziecku będzie trochę mniej mylący.

Rowerek trójkołowy dla dziecka to pokusa dla najmłodszych, jednak ma on swoje wady i zalety.
Fot. Unsplash.com

Rower dla dziecka – wybierz odpowiedni rozmiar

W przeciwieństwie do rowerów dla dorosłych, rozmiar rowerów dziecięcych nie zależy od wysokości lub długości ramy. Zamiast tego są oferowane w rozmiarach opartych na rozmiarze kół. Chociaż dzieci, które są wyższe jak na swój wiek, mogą być w stanie zwiększyć rozmiar roweru do większego koła. Mogą nie być tak dobrze przygotowane do radzenia sobie z innymi zmianami. W przypadku gdy rowery stają się większe: na przykład z wieloma biegami i hamulcami ręcznymi zamiast hamulcami nożnymi. Tabele rozmiarów to dobry początek przy wyborze roweru dla dziecka, ale nie jest to ostateczna odpowiedź. Gdy Twoje dziecko przekroczy 147 cm, może jeździć na rowerze dla dorosłych. Z kołami 26, 27,5, 29 cala lub 70 cm.

Pierwszy rower dla dziecka: rowerek biegowy VS kółka treningowe

Kupując pierwszy rowerek dla dziecka, masz do wyboru trzy opcje: rowerek trójkołowy, kółka treningowe lub rowerek biegowy. Czym się różnią?

  • Trójkołowy: rower z trzema kołami! Trójkołowce dziecięce są zwykle bardzo nisko nad ziemią, a zatem bardzo stabilne. Jednak w przeciwieństwie do roweru, trójkołowce nie rozwijają umiejętności balansowania i są trochę trudne w manewrowaniu. Z pewnością są urocze!
  • Koła treningowe: dodatkowa część, którą można przymocować do roweru dwukołowego. Koła treningowe brzmią jak świetna sprawa, ponieważ dziecko może nauczyć się jeździć z założonymi kółkami treningowymi. Kiedy nadejdzie czas, aby je zdjąć, masz zwykły rowerek. Minusem kółek treningowych jest to, że dziecko nie uczy się balansować. Koła treningowe mogą być również nieco niestabilne dla młodych jeźdźców. Zawsze jest też opcja jednego kółka treningowego.
  • Rowery biegowe: tylko z dwoma kołami i bez pedałów. Te rowery wymagają od dziecka siedzenia na siodełku, odpychania się nogami i utrzymania równowagi. Wiele źródeł twierdzi, że równowaga jest najtrudniejszą częścią nauki jazdy. Tak więc przejście na rowerek na pedały jest łatwiejsze dla dzieci, które zaczynają jeździć na rowerze biegowym.

Rower dla dziecka: dzieci starsze i nastolatki

Dzieci ciągle rosną! Ubierasz je rano, a po południu wygląda na to, że ich ubrania się skurczyły. Jak kupić rower dla dziecka, skoro nie będzie miał ciągle tego samego rozmiaru? Chociaż zakup roweru, do którego Twoje dziecko może „dorosnąć” może wydawać się ekonomicznym wyborem. Istnieją pewne poważne wady, gdy próbujesz obniżyć koszty zakupu roweru dla swojego dziecka.

Bezpieczeństwo

Jeśli Twoje dziecko nie może dotknąć ziemi stojąc nad górną rurą lub nie może wygodnie dosięgnąć kierownicy lub hamulców, oznacza to, że jazda na rowerze nie jest dla niego bezpieczna. Nie będą w stanie odpowiednio kontrolować, zatrzymywać i kierować rowerem. Podobnie, jeśli rower jest za mały dla Twojego dziecka, zauważysz, że uderza kolanami o kierownicę i wygląda na zgniecione na rowerze. Zbyt mały rower może wydawać się niestabilny i wymykający się spod kontroli.

Wygoda

Chociaż dzieci są czasami nieco bardziej odporne niż dorośli, zastanów się, jak by to było jeździć na rowerze, który nie pasuje prawidłowo. Jeśli nie czujesz się komfortowo, rzadziej jeździsz na rowerze. To samo dotyczy Twojego dziecka. Chcesz, aby jazda na rowerze była przyjemna, aby wszyscy mogli jeździć razem. Jednak jeśli Twoje dziecko jeździ na rowerze, który mu nie pasuje, nie będzie to dla niego tak przyjemne.

Zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży rower dla dziecka może powodować problemy z jazdą.
Fot. Ubnsplash.com

Wymiana roweru na większy

Jeśli nie masz dodatkowych środków na zakup nowego roweru każdego roku (kto ma?), istnieje kilka świetnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, jednocześnie dając dziecku dopasowany i bezpieczny rower. Wiele sklepów rowerowych sprzedaje używane rowery i oferuje niewielkie pieniądze na wymianę, które mogą zostać przeznaczone na następny zakup roweru dla Twojego dziecka. Pamiętaj, że gdy jedno dziecko wyrasta z roweru, zawsze inne dziecko wyrasta na rower tego rozmiaru… nawet jeśli nie jest to Twoje własne. Zaprzyjaźnij się z innymi rodzicami ze swojej społeczności rowerowej lub podaruj delikatnie używany rower swojego dziecka komuś, kto naprawdę go potrzebuje.

1 KOMENTARZ

  1. […] Prawie wszystkie duże marki rowerowe produkują tak zwane rowery „unisex”. Rowery, o których mówią, są przeznaczone dla wszystkich rowerzystów. Wiele marek produkuje również rowery damskie, czasami nazywane damkami. Często są one w większości takie same jak rowery unisex. Jednak z różnymi punktami styku, takimi jak siodełko i kierownica, które będą lepiej dopasowane do kobiet. Pytanie brzmi, czy kobiety muszą jeździć na damskim rowerze, a odpowiedź brzmi nie. Jednak wiele kobiet uważa, że ​​pasują do nich lepiej. Zawsze warto przetestować kilka rowerów, zarówno unisex, jak i damskich, jeśli możesz, aby zobaczyć, który jest dla Ciebie najlepszy. Pamiętaj też, że kupując rower dla nastolatki warto spojrzeć na opcję roweru dla dzieci. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here